Airobot nutikas soojustagastusega ventilatsioon

Kvaliteetne õhk saab alguse Airobotist

Puhas õhk on täisväärtusliku elu alus
Õhu kvaliteet mõjutab meie energiataset, und, meeleolu ja tervist. Täna levib siseruumide õhus baktereid, tolmu ja haigusetekitajaid, misa võivad põhjustada terviseprobleeme, eriti allergikutele. Puhas õhk ei tohiks olla luksus, vaid igapäeva elu loomulik osa.

Airobot hoolitseb sinu eest, et sa ennast kodus hästi tunneksid
Airobot on isemõtlev seade, mis hoolitseb Sinu kodu sisekliima eest. Airoboti targad andurid mõõdavad õhu CO2, VOC, temperatuuri ja niiskuse taset ning reguleerivad neid iseseisvalt.

Teeme Su õhu nähtavaks
Airoboti kasutajad näevad otse ekraanilt reaalajas oma siseruumide õhukvaliteeti. Sa võid alati kindel olla ja veenduda, milline Sinu kodu õhk on.

Säästad kuni 30% energiakuludelt
Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks
kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooni­ seadmega säästab Airobot kuni 30% elektrienergialt ning lisaks tekib ka sääst küttekuludelt. Seeläbi aitad hoida ka keskkonda.

Puhtalt ja targalt Eestis toodetud
Airobot on ainus Eestis arendatud ventilatsiooniseade, mis on välja töötatud koostöös Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlastega ning valmistatud Eestis.

Töötab vaikselt
Airobot töötab nii vaikselt, et teda ei pane tähelegi. Airoboti seadmete helitugevus jääb vahemikku 37–50 dB.

Airobotile meeldib areneda
Airobot teeb regulaarselt seadmetele tarkvarauuendusi, mis lisab uusi funktsionaalsusi. Pidev arendustöö tagab, et ventilatsiooniseade on ka aastate pärast kõrgtehnoloogiline. Kõik uuendused toimuvad automaatselt.

Niiskustagastusega soojusvaheti
Enamik ventilatsiooniseadmeid võtavad toast niiske õhu ja viivad selle välja. Talvisel ajal võtavad õuest kuiva õhu ja toovad tuppa. Liiga kuiv õhk on tervisele kahjulik. Airoboti entalpia tüüpi soojusvahetid tagastavad siseruumides tekkivast niiskusest ca 60% tubadesse sissepuhutavasse õhku. Nii ei vii ventilatsioon kogu niiskust välja ja kodus on oluliselt tervislikum niiskustase.

Sobib korterisse ja majja
Ventilatsiooniseade tuleks valida olenevalt kodu ruutmeetrite arvust ja Airoboti valikus on seadmed nii väiksematesse kui suurematesse, nii vanematesse kui uutesse elamutesse. Paigaldamiseks kas seinale või lakke.

Soojustagastususega ventilatsiooniseade aitab säästa raha

Kõik Airoboti seadmed kasutavad toast välja tõmmatavat õhku, et soojendada õuest sissepuhutavat külma õhku. See võimaldab säästa raha küttearvetelt ning hoiab elamises mõnusat temperatuuri.

Airoboti kasutab plaatsoojustvahetit, mille eelisteks on:

Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 90%)
✓ Ülimalt töökindel – plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad ning ta ei kulu.
✓ Vähendab õhu reostumist – Erinevalt rootorsoojustvahetist ei toimu väljatõmmatava sissepuhutava õhu segunemist.  Viiruste ja bakterite edasikandumine tubade vahel on takistatud ning toidu- ja muud lõhnad ei tule siseruumi tagasi.
✓ Lihtne hooldamine – Plaatsoojusvahetist tuleb iga paari aasta tagant lihtsalt vesi läbi lasta (näiteks duššiga)

Niiskustagastuse funktsioon loob mugavama sisekliima

Niiskustagastusega ventilatsiooniseade suudab kuni 80% kodus tekkivast niiskusest tagastada elamisse. See leevendab talvise kütteperioodi ajal tekkivat kuivust ja ebamugavustunnet.

Niiskemal perioodil viib ventilatsiooniseadme automaatika kodust niiskuse välja ning ei lase õhuniiskusel liiga suureks minna.

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhke õhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida ega elamisse jõuda.

Niiskustagastusega ventilatsiooniseade on automaatselt ka soojustagastuse funktsiooniga ning seeläbi aitab säästa kütteenergiat.

Vali omale sobiv toode!

Küsi rohkem infot Airobot toodete kohta!

Küsi pakkumist