Veepehmendi AQUAHOME 11-N
Vee pehmendamiseks eramutes. Maksimaalne vooluhulk: 1,1 m3/h. Maksimaalne jõudlus regeneratsioonide vahel: 1900 liitrit (vee karedus 18dH).
Aquahome-tüüpi kompaktsed, kena väljanägemisega veetöötlemisseadmed ei nõua kuigi palju ruumi. Nad aitavad lahendada paljusid Eesti inimesi puudutavaid probleemi, milleks on kare vesi.
Vee karedus: mida see tähendab ? Vee karedust põhjustavad vees lahustunud kaltsiumi ja magneesiumi soolad. Enamasti temperatuuri mõjul, mõnikord ka vee süsihappetasakaalust tingituna, tekivad vees vähelahustuvad kaltsium- ja magneesiumkarbonaadid ehk katlakivi. See tekib meie sanitaartehnikaseadmetes ja vee kuumutamisega seotud kodumasinates, alates vannitoa segistist, pesu- ja nõudepesumasina ja veekeetjani. Katlakivi põhjustab seadmete kasutuskulude tõusu 20%.
Vee kareduse astet mõõdetakse tavaliselt nn saksa kraadides (dH). Eestis on kraanivee karedus keskmiselt ligi 14-16 dH, teisisõnu- vesi on väga kare.
Eraveevõtukohtade kasutajatele valmistab lisamuret ka raua ja mangaaniühendite oksüdeerumisel tekkiv sade. Ka see on põhjuseks, miks joogivesi Eestis ei vasta sageli kvaliteedinormidele.
Veepehmendusseadme põhielement on ioonvaheti, mis korjab kaltsiumi- ja magneesiumiühendid läbivoolavast veest välja. Seda tuleb aegajalt “elustada” ehk regenereerida soolalahusega loputades- Kokkukogutud Ca ja Mg-ioonid juhitakse kanalisatsiooni. Seade töötab automaatrežiimis, kasutaja lisab mahutisse soolatablette. Veepehmendusprotsessi käigus tervisele ohtlikke ühendeid ei teki. Töödeldud vesi on tarbimiskõlbulik, seda võib kasutada kõikideks kodutöödeks.